Dzisiaj: Piątek 03 lipca 2020

30 lat samorządów w Polsce

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 4 =
zdjęcie
27 maja to wyjątkowy dzień w najnowszej historii Polski. Dokładnie 30 lat temu odbyły się pierwsze po II wojnie światowej w pełni wolne wybory – wybory samorządowe.
27 maja 1990 roku był początkiem odradzania się polskiej samorządności. To właśnie samorządy przez ostatnie trzydzieści lat były kołem zamachowym rozwoju naszego kraju.

W wyjątkową rocznicę święta polskiej samorządności dziennik „Rzeczpospolita” opublikował ocenę działalności władzy ustawodawczej w Polsce na przestrzeni ostatnich lat. Wynika z niej, że samorząd na przestrzeni lat jest najlepiej ocenianą przez obywateli władzą. Cieszył się, i cieszy nadal, większym zaufaniem Polaków niż Sejm, Senat i Rząd.

Samorząd stał się fundamentem budowy III Rzeczpospolitej. Efekty zmian, jakie zaszły w ciągu ostatnich trzydziestu lat są widoczne gołym okiem, a ciężar ogromu tych zmian dźwigały na swoich barkach właśnie samorządy: przebudowane drogi, wybudowane hale sportowe, pływalnie i obiekty kultury, zrewitalizowane zabytkowe centra miast – to tylko kilka przykładów zmian, które zaszły w ostatnich dziesięcioleciach.
Dzięki wspólnemu wysiłkowi: prezydentów, burmistrzów, wójtów, radnych, pracowników samorządowych oraz zaangażowanych w życie lokalnej wspólnoty mieszkańców wspólnie odmieniliśmy naszą rzeczywistość.
W Dzień Samorządu Terytorialnego pamiętajmy, że samorządność to wspólne dobro – zbiorowa odpowiedzialność za teraźniejszość i przyszłość Naszej Małej Ojczyzny.
← powrót