Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Lekkoatletyczny miting na "Concordii"

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
5 + 9 =
zdjęcie
Za nami jubileuszowy V Polanik Cup. Lekkoatletycznym zmaganiom młodych talentów przyglądał się Piotr Lisek, rekordzista Polski w skoku o tyczce.
Impreza odbyła się na stadionie miejskim „Concordia”. Zawody otworzyli prezydent Krzysztof Chojniak, dyrektor firmy Polanik Dariusz Szczepanik oraz gwiazda tegorocznej imprezy – Piotr Lisek, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Świata, Halowy Mistrz Europy oraz rekordzista Polski w skoku o tyczce.
- Bardzo dobrze, że miasto wychodzi z inicjatywą organizacji takiej imprezy i zachęca młodych ludzi do uprawiania sportu. Aktywność fizyczna od młodych lat jest bardzo ważna. Nigdy nie wiadomo, kiedy taka sportowa pasja może przerodzić się w sposób na życie – mówił podczas zawodów Piotr Lisek. 

Podczas V Polanik Cup kilkuset młodych lekkoatletów i lekkoatletek rywalizowało w biegach na: 100, 200, 400 i 800 metrów, a także skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Po raz pierwszy podczas mitingu zobaczyliśmy zawodników i zawodniczki rywalizujących w skoku o tyczce.
Organizatorzy przygotowali także zawody dla najmłodszych adeptów „królowej sportu”, którzy zmierzyli się w biegach na 400 i 600 metrów.

Dla najlepszych zawodników czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe przygotowane przez firmę Polanik.
← powrót