Dzisiaj: Niedziela 20 września 2020

Mistrzostwa okraszone srebrem

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
6 + 7 =
zdjęcie
Przez ostatnie trzy dni w Piotrkowie Trybunalskim odbywały się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w badmintonie. Mistrzostwa okraszone zostały srebrnym medalem piotrkowianina, Mateusza Danielaka.
Do naszego miasta zawitali najlepsi polscy badmintoniści w kategoriach U19 i U23. Oficjalna inauguracja zawodów odbyła się w piątkowy ranek w piotrkowskiej hali Relax.
Przez dwa kolejne dni na czterech kortach trwały zacięte mecze eliminacyjne. Mistrzostwa rozgrywane były systemem pucharowym w grach: pojedyncza kobiet, pojedyncza mężczyzn, podwójna kobiet, podwójna mężczyzn oraz mieszana.

W niedzielne przedpołudnie odbyły się mecze finałowe. Udział wziął w nich reprezentant piotrkowskiej Ruchu Mateusz Danielak w singlu. Badmintonista rywalizujący w kategorii młodzieżowców w decydującym pojedynku zmierzył się z Krzysztofem Jakowczukiem (UKS Hubal Białystok). Mecz był bardzo wyrównany, ale w końcówkach setów minimalnie lepszy okazał się Jakowczuk, który zwycięży 2:0 (21:17; 24:22).

Wszystkie decydujące mecze z piotrkowskich mistrzostw, w tym mecz Mateusza Danielaka, można znaleźć TUTAJ.
← powrót